29 Kasım 2015

Kütle Çekim Yasası ile Hayatınızı Değiştirmeye Var Mısınız?       Yukarı doğru atılan bir taşın muhakkak yere düşeceğini herkes bilir. Buna sebep olan yerçekimidir. Ancak hayatımızı güzelleştiren ya da mahveden isteklerimizi ya da korkularımızı çeken o muhteşem yasayı bilmiyoruz. Düşüncenin mıknatıs gibi çekim gücü olan bir kuvvet olduğunu öğrenmenin vakti gelmedi mi?

       Bazıları için saçma bazıları için abartı bazıları için ise büyülü. Bir fizik mühendisinin ağzından dinlemenin inandırıcılığı ile yaptığım araştırmaların sonuçlarını sizlerle paylaşmadan edemezdim. ‘The Secret’ kitabını kaynak olarak kullandığım bu yazımı yalnızca ön yargısız okumanızı istiyorum. Kütle çekim yasası ile hayatınızı değiştirmeye var mısınız?

       Çekim yasasını dev bir fotoğraf makinesi olarak düşünebiliriz. Her an düşündüğümüz ve hissettiklerimizin fotokopisini çekip aynısını bize gönderen bir makine. Öyleyse hayatımızı değiştirmek için bu makinenin bize gönderdiklerini, dolayısıyla kendi düşüncelerimiz değiştirmemiz gerekiyor. Gözlerinizi kapatın ve 10 saniye boyunca bir şey düşünmemeye çalışın. Bunu henüz başaramadım. Bu düşüncelerimi kontrol edemediğimi ve bu kontrol edemediğim şeylerin benim hayatım olduğunu söylüyor. Bunu sağlayabilmek için sık sık bu alıştırmayı yapmam gerekiyor.

        Bizler frekans yayan elektromanyetik varlıklarız. Sadece bizim yayınladığımızla aynı frekansta olan şeyler bizim hayatımıza girer. Frekansınızın kanıtı, her an karşılaştığınız insanlar, olaylar ve koşullardır. Hakkınızda kaç kişi olumsuz düşünürse düşünsün, siz mutluysanız kötü düşünceler size asla ulaşamaz çünkü siz başa frekanstasınızdır. Siz frekansınızı onların olumsuz frekanslarına düşürmedikçe kimse hayatınıza olumsuzluk getiremez. Düşünceler ve duygular aracılığıyla varlığınızın frekansını artırmaya çalışın. Frekansınızı evrenle uyumlu hale getirin. Evrenin frekansı saf iyiliğin frekansıdır. İyi şeyler almak için iyilik frekansına girmelisiniz. Bu iyilik frekansına bağlı kalmak için iyi şeyler düşünün iyi şeyler söyleyin ve iyi şeyler yapın.

       Minnet olmadan çekim yasası ile hiçbir şeyi başaramazsınız. Hayatınızdaki müthiş şeylerin farkına varın. Bugün televizyon izlerken elektrik kesilmedi,  dişlerinizi fırçalayabildiniz, uyuyabildiğiniz bir yastığınız vardı. Radyo dinlediniz, cep telefonunuzu kullandınız. Hava, güneş, gökyüzü hepsi için şükredin. Mutluluk ve düşlediğiniz hayatla aranızda yalnızca iki kelime var ‘Teşekkür Ederim’…

       Sahip olduğunuz şeylere değer vermek çekim yasasını zekice kullanmaktır. Pırıl pırıl arabalar sahiplerinin onlara değer verdiğinin kanıtıdır. Çok pis ve dağınık arabalar değer görmez. Sahiplerden biri daha iyi arabalar çekerken diğeri daha değersiz arabalar çeker. Sahip olduklarınıza verdiğiniz değer istediklerinizi size getirir.

       ‘Verecek param yok ama olunca vereceğim’ diye düşünüyorsanız, hiçbir zaman olmayacak. Bir şeyi çekmenin en hızlı yolu onu başkasına vermektir. Ne kadar ve nerede olduğu önemli değil, sadece verin!

       Fransız psikolog Emile Coue 1900’lerde iyileşmede pozitif düşünceleri kullanmanın öncüsü oldu. Başarılı iyileşme yöntemlerinin bir parçası da hastaların her gün bu bilinç önermesini uygulamasıydı; “her gün, her şekilde daha da iyiye gidiyorum.” Kelimeleri güçlü kılan onlara yüklediğimiz enerjidir. Hayatınızdaki bir durumu tarif ederken korkunç, şok edici, berbat gibi güçlü kelimeler kullanırsanız aynı derecede güçlü bir frekans gönderirsiniz. Gerekli olan istediğiniz ile ilgili güçlü kelimeler etmek, istemediklerinizle ilgili ise güçlü kelimeler etmemek. ‘Eğer’ kelimesinin şüphe dolu güçlü bir frekansı vardır. İstediğiniz şeyler için ‘eğer’i kullanıyorsanız istediğiniz şeyin size ait olduğuna inanmıyorsunuz demektir. Şüphe yayarsanız çekim yasası size istediğinizi vermez.

       Farkında olsanız da olmasanız da bugün evrenin kataloğundan yarın için sipariş veriyorsunuz. Bugünkü baskın duygu ve düşünceleriniz otomatik olarak yarınki hayatınızı belirleyen bir frekans yayınlıyor. Şimdi ve günün geri kalanında kendinizi iyi hissedin ve yarınlarınızı muhteşem kılın.


       Görmek için inanmanız gerektiğini bilmelisiniz.Yasayı kullanmak için gerekli olanları özetlediğim yazımın tamamını tırnak içine aldığımı varsayın, hepsinin sahibi Rhonda Byrne..  

                                                                                                      Zehra TOPAL
       

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder